Posted on

Gdy poczujemy nagłe pragnienie chętnie sięgamy po różnego rodzaju napoje. Niekiedy woda staje się dla nas mało atrakcyjna, bez smaku i zapachu, wówczas decydujemy się na wybór sklepowego napoju bądź soku.Popularnym napojem stała się mrożona herbata, która nie tylko posiada aromatyczny smak, ale potrafi ugasić nawet największe pragnienie.

Niestety, napoje Ice Tea dostępne w popularnych marketach są przygotowywane z dodatkiem wielu barwników, chemicznych środków, syropu glukozowo -fruktozowgo, co sprawia, że ich prozdrowotne właściwości są tłumione.

Aby mieć pewność, że wybierany napój jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i można go pić bez konieczności martwienia się jego skład, warto sięgnąć po napój naturalny. Bio Ice Tea nie zawiera niepotrzebnych dodatków. Napoje bio są przygotowywane na bazie naturalnych ekstraktów z dodatkiem ekologicznego, nieraz brązowego cukru. Bio Ice Tea można zakupić, podobnie jak tradycyjne napoje, w wielu różnych odmianach smakowych. Różne smaki są tworzone z pomocą naturalnych sków, których dodatek może całkowicie odmienić smak tradycyjnego napoju. Dodawane soki są naturalne, bez zbędnych dodatków. Bio Ice Tea występuje w wersji tradycyjnej, która jest przygotowana na bazie czarnej herbaty, jednak dostępna jest również wersja opierająca się na herbacie zielonej.

Jakie są korzyści z picia napojów Bio Ice Tea?

Bio Ice Tea jest napojem bardzo zdrowym, a korzyści z jej picia są identyczne jak te związane ze spożywaniem tradycyjnej herbaty. Herbata jest jednym z najlepszych źródeł katechin czyli przeciwutleniaczy, które umożliwiają pozbycie się toksyn, zwalczają wolne rodniki i oczyszczają organizm. Jest ona również źródłem witaminy H, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Co ciekawe może być ona pomocna w niwelowaniu nieświeżego oddechu, a także wspomóc profilaktykę przeciw próchnicową.Badania dowodzą, że herbata wspomaga także nasze kości i działanie układu krążenia.

Jeszcze więcej prozdrowotnych właściwości ma herbata zielona, która jest uznawana za napój młodości. Jej wykorzystanie do przygotowanie Bio Ice Tea sprawia, że napój ten również cechuje się prozdrowotnym działaniem, a jego spożywanie może zostać zaliczony jako element dbania o swoje zdrowie i swój wygląd. Zielona herbata posiada jeszcze więcej przeciwutleniaczy niż czarna. Zmniejsza ona ryzyko występowania nowotworów oraz wzmacnia obronność komórek, które stają się odporne na procesy utleniające. Zielona herbata ułatwia odchudzanie i przyspiesza metabolizm. Zielona herbata zwiększa także aktywność pewnych enzymów, które biorą udział w trawieniu co w efekcie pozytywnie wpływa na metabolizm wątroby oraz wzmaga termogenezę oraz przyspiesza utlenianie tłuszczów dostarczonych z pożywienia. Ponadto zawartość teniny zarówno w herbacie zielonej jak i w herbacie czarnej występującej w napojach Ice Tea wspomagają pracę mózgu i przyspieszają procesy myślowe.

bio ice tea

Podsumowując można jednoznacznie stwierdzić, że napój Bio Ice Tea świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji. Wykorzystywane do jej produkcji ekstrakty z herbaty zielonej bądź czarnej sprawiają, że posiada ona prozdrowotne właściwości, które umożliwiają dbanie o zdrowi jak i o wygląd jednocześnie. Szeroki wybór różnych smaków sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bio Ice Tea jest idealna dla wegan i wegetarian, w składzie nie zawiera, żadnych zbędnych składzików, słodzików ani barwników. Orzeźwiający smak sprawia, że pragnienie szybko zostanie ugaszone, a przyjemy aromat z pewnością poprawi nasz nastrój.