Posted on

Jedna z dwóch popularniejszych na świecie kuchni europejskich. Dlaczego kuchnia włoska jest taka popularna?

Jest to głównie związane z tym, jak bardzo jest ona smaczna. Włoska kuchnia charakteryzuje się korzystaniem z dużej ilości przypraw i użyciem aromatycznego sera – parmezanu. Z kuchnią włoską bezsprzecznie kojarzą się pomidory, oliwa, a także oliwki. Ze względu na położenie kraju na mapie Europy w menu włoskim królują ryby i inne morskie żyjątka.

produkty sródziemnomorskieNie dziwi fakt, że potrawy kuchni włoskiej stały się rozpoznawalne na całym świecie:

  • lasagne,
  • ravioli,
  • risotto,
  • pizza,

te dania są bezbłędnie rozpoznawalne i lubiane przez większość osób. W jaki sposób możemy jednak wprowadzić na talerz oryginalne włoskie potrawy bez konieczności wyjazdu do Wielkiego Buta?

Odpowiedź jest prosta –  sklepy zawierające produkty śródziemnomorskie i umożliwiające ich zakup online. Warto znać takie sklepy, aby móc w domu, wygodnie przyrządzić swoje najbardziej ulubione produkty. Jak wiadomo Włosi przywiązują ogromną wagę do tego, aby używane w kuchni produkty były wysokiej jakości – dzięki  temu potrawy są smaczne, aromatyczne i zdrowe.

Potrawy włoskie zawojowały świat także ze względu na łatwość ich przygotowania. Ugotowany makaron zalewa się aromatycznym sosem i wyjątkowa potrawa gotowa. Jeden z najpopularniejszych sosów to sos boloński, którego historia sięga średniowiecza. Początkowo do przyrządzania sosu używano wszystkich warzyw i przypraw, które „były pod ręką”, obecnie pod pojęciem sosu bolońskiego najczęściej kryje się sos mięsno-pomidorowy. Trudno jednak odmówić kuchni włoskiej bycia źródłem inspiracji dla wielu nowych dań i potraw.

A na deser?

panna cotta

Nie możemy zapominać o przepysznych deserach znanych z kuchni włoskiej. Panna cotta, tiramisu czy cannoli to wyjątkowe desery, które pojawiają się w kartach menu wielu restauracji, nie tylko tych włoskich. Jednak trzeba być czujnym! Z powodu używania do przygotowania tiramisu czy panna cotty bogatych w tłuszcze produkty nie powinno się ich zbyt wiele spożywać, bo może się to wiązać z nadmiernym tyciem.

 

Sklepy z kuchnią włoską

Sklepów oferujących produkty kuchni włoskiej jest coraz więcej. Decydując się na zakup produktów sygnowanych jako oryginalne produkty śródziemnomorskie warto wybierać towary ze sprawdzonych sklepów, które oferują wysokiej jakości jedzenie. Kuchnia włoska należy do bardzo aromatycznej, dlatego trudno wyobrazić sobie odpowiednio przygotowaną potrawę włoska bez odpowiedniej oliwy czy oleju smakowego wysokie jakości.

Więcej o produktach można dowiedzieć się sprawdzając z jakiego pochodzą kraju i jaka jest jakość ich składu. Jeżeli produkty są oryginalne powinny być sygnowane „Made in Italy”, w niektórych miastach funkcjonują także sklepy włoskie, w  których znajdziemy wyłącznie oryginalne produkty z różnych zakątków kraju.

Restauracja z kuchnią włoską

spaghetti carbonaraPrawdziwie włoskim smakiem dań mogą się pochwalić również polskie restauracje. Odpowiedni dobór składników, stosowanie oryginalnych przepisów oraz stworzenie magicznej aury lokalu sprawia, że możemy poczuć się niczym we włoskiej restauracji. Przykładem takiego miejsca jest szczecińska restauracja Sushi&Pasta, która przykłada wiele wysiłku do odpowiedniego smaku i estetyki swoich potraw.

W lokalu spośród oferowanych pozycji w menu możemy zjeść popularną pizzę w wielu odsłonach, spaghetti carbonara, panna cotta al limone oraz wiele, wiele innych włoskich dań.

Restauracja Sushi&Pasta wyróżnia się wśród konkurencji połączeniem kuchni japońskiej oraz włoskiej w jednym miejscu. Możemy jako przekąskę wybrać chrupiącą włoską barchettę z pomidorkami, a na danie główne popularne japońskie sushi.