Posted on

Z całą pewnością niejeden rodzic przeżył prawdziwą rozterkę i chociaż raz zadał sobie to pytanie– czy wyjście z dzieckiem do restauracji to odpowiedni pomysł? My zdecydowanie rekomendujemy tę formę spędzania wolnego czasu z bliskimi. Jedzenie z dzieckiem w restauracji może być wspaniałym doświadczeniem dla dzieci, ale również dla ich rodziców. Dzięki rodzinnym wyjściom do restauracji budujemy relację z najmłodszymi i pozwalamy poznać świat, który wcześniej wydawał się im obcy i nieznany. Aby uniknąć stresujących sytuacji, warto wybierać miejsca przyjazne dzieciom. Podczas wyboru odpowiedniej restauracji należałoby zwrócić uwagę na to, czy dany lokal posiada dziecięce menu i foteliki. Istotne są również dostosowane do potrzeb najmłodszych udogodnienia w łazience oraz plac zabaw, na który możemy zabrać dziecko, kiedy zacznie się nudzić.

Z dzieckiem w restauracji. Jak się przygotować?

Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem w restauracji może być świetnym doświadczeniem dla naszych pociech. Budowanie umiejętności społecznych, praktykowanie manier przy stole, a także poznawanie nowych smaków, to tylko jedne z wielu korzyści, płynących z zabierania dzieci do restauracji. Aby ten czas był dla wszystkich radosny, warto jednak pamiętać o kilku istotnych czynnikach gwarantujących świetną zabawę i przyjemnie spędzony czas z rodziną podczas pobytu w restauracji.

Restauracja dla dzieci Wrocław

Jeżeli masz taką możliwość, wybierz miejsce reklamujące się jako przyjazne dla rodzin z dziećmi. W takich restauracjach łatwiej o specjalne menu dla maluchów (bardzo często szef kuchni uwzględnia także restrykcyjne diety, na przykład te bezglutenowe czy bez laktozy).

Zalecamy, aby odpowiednio wcześniej zarezerwować stolik. Dzięki temu oszczędzamy czas, ale także nie doprowadzamy do sytuacji, kiedy nasze dziecko zaczyna się denerwować, bo jest zniecierpliwione i głodne.

Decydując się na wyjście do restauracji z dziećmi zabierzmy ze sobą ubrania na zmianę, które mogą się przydać, kiedy dziecko pobrudzi się sosem. Niezawodne mogą okazać się także wilgotne chusteczki, za pomocą których szybko pozbędziemy się niechcianych zabrudzeń. Do listy możemy dopisać również ulubione zabawki dziecka, które zajmą malucha podczas oczekiwania na posiłek.

Wybór restauracji. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Bardzo często restauracje przyjazne rodzinom z dziećmi posiadają w menu specjalnie skomponowane posiłki dla najmłodszych gości. Dobrze dobrane potrawy to połowa sukcesu i gwarancja tego, że nasz maluch zje wszystko ze smakiem.

Rodziców i same dzieci zadowoli również szereg udogodnień oferowanych przez miejsca klasyfikujące się jako child friendly.  Aby w miłej i komfortowej atmosferze spędzić czas wypadałoby zwrócić uwagę, czy wybrana przez nas restauracja wyposażona jest w specjalny pokój dla matki z dzieckiem. Pomieszczenie okazuje się szczególnie przydatne, kiedy zamierzamy zabrać ze sobą kilkumiesięcznego malucha, którego trzeba nakarmić i przewinąć.

Restauracja deklarująca, iż jest przyjazna dzieciom dba o wyposażenie lokalu w krzesełka dla najmłodszych. Wysokie i wygodne foteliki ułatwią nakarmienie pociech i pozwolą rodzicom delektować się swoim posiłkiem.

Jeśli do ulubionej restauracji wybierasz się ze starszymi dziećmi, sprawdź czy dane miejsce posiada plac zabaw. Wydzielona strefa zabawy to chwila wytchnienia dla dorosłego.

Restauracje przyjazne dzieciom

Pobyt w restauracji z dzieckiem nie musi być kłopotliwy. Wystarczy upewnić się, że wybrane miejsce wyposażone jest o dodatkowe udogodnienia dla najmłodszych gości restauracji. Stawiając na lokum dbające o każdego gościa, niezależnie od jego wieku, możemy cieszyć się mile spędzonym czasem w gronie naszych najbliższych.

Jeśli szukasz restauracji dla dzieci we Wrocławiu to zapoznaj się z ofertą Restauracji Kryształowej, zlokalizowanej przy Jasek Premium Hotel Wrocław. To doskonałe miejsce na zjedzenie Waszych ulubionych dań z kuchni polskiej w nowej odsłonie, przystosowanej również do wymagań najmłodszych.

WWW: https://www.hoteljasek.com.pl/
Adres: ul. Sułowska 39, 51-180 Wrocław
Telefon: +48 71 710 07 00
E-mail: hotel@hoteljasek.com.pl