Posted on

Imprezy rodzinne odbywają się z różnych okazji, najczęściej, jednak kiedy już do nich dojdzie, ich podstawowym elementem jest na ogół suto zastawiony stół. Wiele osób między innymi z tego powodu imprez rodzinnych nie lubi – wiążą się one z długimi i dużymi zakupami, a do tego wielogodzinnym staniem w kuchni, po których trzeba też szybko zająć się sobą, po czym długie godziny z uśmiechem na twarzy (szczerym lub nie), spędzić przy stole. Po imprezie pozostaje jeszcze sprzątanie, co nas cieszy jeszcze bardziej… Czy zawsze musi tak być?

Catering na imprezę rodzinną – czy warto?

Warto zamówić catering na imprezę rodzinną, i to z wielu powodów. Możemy zamówić dowolne dania, które podbiją podniebienia wszystkich gości. Oszczędzamy sobie długich godzin w kuchni, po których padamy ze zmęczenia, zyskując jednocześnie czas na inne czynności, jak choćby odrobina relaksu przed wizytą gości.

Catering naprawdę wcale nie musi być zarezerwowany tylko dla dużych imprez firmowych czy innych szczególnych okazji, jest on dostępny dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić czas i zaserwować gościom coś innego niż zwykle.

Jakie są jeszcze plusy cateringu na rodzinną imprezę? Catering jest dobry na każdą okazję, przy której w Twoim domu ląduje kilkanaście osób, które trzeba ugościć. Co więcej, jeśli tak jak większość ludzi “kochasz” zmywanie, to ucieszy Cię jeszcze jedna zaleta – wraz z posiłkami możesz otrzymać elegancką zastawę, której nie musisz później zmywać! Pozmywanie po kilkunastu osobach to żmudne i uciążliwe zadanie, dlatego też firmy cateringowe często proponują taką usługę, by dodatkowo odciążyć swoich klientów.

Catering  – pomoc w nagłych przypadkach

Załóżmy, że gotujesz dania samodzielnie. I nagle dochodzi do kulinarnej “katastrofy”, czyli danie, lub kilka dań nie wychodzi. Zdarza się to nawet najlepszym, a taka wpadka na godzinę lub dwie przed przybyciem gości to nie najlepszy czas na szykowanie wszystkiego od nowa. Zamawiając catering, nie musisz się obawiać o takie rzeczy. Jedzenie, które otrzymasz, wykonane jest przez najlepszych kucharzy i na pewno zaspokoi nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Różnorodność potraw – tylko z cateringiem

Jeśli nie umiesz gotować, a Twój największy wyczyn kulinarny to ugotowanie wody na twardo, catering będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Obok braku umiejętności kulinarnych, catering ratuje Cię z jeszcze jednej opresji – oto przy jednym stole gościsz mięsożerców, wegan i osoby nietolerujące glutenu. Gotowanie dla gości o konkretnych upodobaniach jest nieco trudniejsze, zwłaszcza jeśli zależy Ci na tym, by każdy znalazł coś dla siebie. Decydując się na catering, możesz wybrać konkretne potrawy, biorąc przy tym pod uwagę osoby uczulone na poszczególne produkty. Dzięki temu zyskujesz pewność, że na stole znajdą się te potrawy, które będą bezpieczne dla osób zmagających się z różnymi nietolerancjami. Zaskakujesz też gości wyszukanymi potrawami, które naprawdę mogą spodobać się wszystkim.

Czy catering może mieć jakieś wady?

Owszem, może. Każdy ma nieco inne upodobania kulinarne, zatem może się zdarzyć, że nawet catering określany jako najlepszy w mieście nie spełni oczekiwań. Jeśli nie korzystaliśmy przedtem z usług jakiejkolwiek firmy cateringowej, lub decydujemy się na inną firmę niż zwykle, nie wiemy tak naprawdę, czego się spodziewać. Do tego, nie każda firma oferuje własną zastawę, którą później można oddać nawet bez mycia, dlatego jeśli zależy nam na takiej usłudze, lepiej o nią zawczasu dopytać. Catering może być też nieco większym wydatkiem, niż gdybyśmy zdecydowali się na samodzielne gotowanie, zwłaszcza że na ogół przy rodzinnych imprezach większość gości przynosi jedną lub dwie potrawy ze sobą.

Restauracja PruszkówPoszukujesz dobrej restauracji koło Pruszkowa, oferującej catering? Skorzystaj z oferty hotelu Perła Leśna, oferującego szerokie menu, które możesz idealnie dopasować do potrzeb swoich i gości. Usługę możesz zarezerwować z wyprzedzeniem, dzięki czemu masz pewność, że zamówione jedzenie dotrze do Ciebie na czas. Obecnie w ofercie jest bardzo atrakcyjny catering wigilijny, który może być ogromną pomocą w przedświątecznych przygotowaniach.